Wskazówki dla podróżujących w okularach

Jak okulary przetrwają piasek, sól morską i tropikalne temperatury bez szwanku i dlaczego nie powinno zabraknąć okularów zastępczych w żadnej walizce?

Wakacje za granicą: nie bez dodatkowych okularów

Jeśli okulary zostaną złamane lub zgubione podczas wakacji za granicą, osoby z wadami wzroku mogą mieć duży problem. Nie w każdym miejscu można znaleźć optyka , który z dnia na dzień wymieni uszkodzone soczewki. 

Produkcja nowych okularów za granicą może czasem trwać dłużej niż same wakacje, a jeśli później pojawią się problemy z zakupionymi okularami, może być trudno o reklamację czy naprawę. Najlepszym sposobem na uniknięcie takiej sytuacji jest zapasowa para okularów w walizce. 

Zachowaj ostrożność podczas czyszczenia na plaży

Chociaż soczewki przeciwsłoneczne i piasek przyklejają się do soczewek, plażowiczów nie powinno kusić, aby je zetrzeć ręcznikiem lub koszulką. Małe cząsteczki piasku działają jak papier ścierny na powierzchni szkła i mogą porysować je tak bardzo, że wyraźne widzenie nie będzie już możliwe. Zamiast tego poleruj je pod bieżącą wodą, a następnie użyj ściereczki z mikrofibry.

Nie pozostawiaj okularów w samochodzie

Ani okulary korekcyjne, ani okulary przeciwsłoneczne nie powinny pozostać w samochodzie w wysokich temperaturach. Ciepło może uszkodzić soczewki okularów, powodując zniekształcenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *