Persol – historia marki

Okulary przeciwsłoneczne Persol – włoskie designerskie okulary dla indywidualistów

Okulary przeciwsłoneczne Persol mają styl! Okulary to coś więcej niż tylko przemijająca moda: są ponadczasowymi klasykami włoskiego rzemiosła. Nie bez powodu okulary przeciwsłoneczne Persol znane są z wielu klasyków filmowych i seriali telewizyjnych.

 

Okulary przeciwsłoneczne Persol – Dolce Vita i włoski design

Historia okularów przeciwsłonecznych Persol rozpoczyna się w 1917 roku w Turynie. Fotograf i optyk Giuseppe Ratti założył małą fabrykę okularów – pierwsze okulary robocze, okulary ochronne i okulary dla pilotów. Stopniowo okulary stawały się również popularne wśród ludności, a okulary Persol stały się poszukiwanymi produktami. Nawet dzisiaj strzała Persol , opracowana w latach 30. jako element łączący ramę i ramę, jest charakterystycznym znakiem firmowym okularów przeciwsłonecznych Persol. Wszystkie modele są ręcznie robione i noszą różne liczby jako cechę identyfikacyjną.

Okulary przeciwsłoneczne Persol – niezrównany komfort

Znani aktorzy, tacy jak Steve McQueen, Greta Garbo i Ornella Muti, bardzo wcześnie rozpoznali wyjątkowość okularów Persol. Dlaczego? Była jedna cecha, która odróżniała okulary przeciwsłoneczne Persol od innych: system Meflecto – specjalny system opatentowany w latach trzydziestych i od tego czasu jest stale rozwijany i udoskonalany.

Dzięki systemowi Meflecto okulary Persol optymalnie dopasowują się do skroni i zmniejszają nacisk na głowę. System składa się z kilku elastycznych i zagnieżdżonych elementów w przedniej części wspornika.

Od kierowców tramwajów i gwiazd filmowych – legendarny model 649

Czy pamiętasz swobodnego i eleganckiego Marcello Mastroianniego w klasycznym filmie z 1961 roku Rozwód po włosku ? Charakterystyczne okulary przeciwsłoneczne, które Mastroianni nosi w filmie, to legendarny model Persol 649. Okulary zostały zaprojektowane w 1957 roku – jako okulary robocze dla kierowcy tramwaju w Turynie .

Na dawnych pasach kierowcy siedzieli na otwartych platformach i przez cały dzień byli narażeni na jasne światło słoneczne i kurz uliczny. Trudno uwierzyć, ile elegancji można znaleźć w odzieży roboczej. Jest to idealne połączenie udanej konstrukcji i funkcjonalnej technologii.

Nawiasem mówiąc, projekt 649 pozostał niezmieniony od 1957 roku i stał się ikoną stylu włoskiego. Z ramą wykonaną z octanu w kolorze Havana i brązowymi szkłami i 649 jest nadal w ofercie Persol.

Łaska i elegancja – okulary przeciwsłoneczne dla divy

Okulary przeciwsłoneczne Persol dla kobiet oznaczają wdzięk i elegancję. Na przykład w latach 90. Persol zaprojektował ekskluzywny model w różnych kolorach ramy dla aktorki Ornella Muti – popularne były przyzwoite odcienie brązu, brązu i złota. Kształt jest harmonijny, kobiecy i ponadczasowy. Okulary są utrzymane w prostym brązowym kolorze. Okulary przeciwsłoneczne dla kobiet marki Persol mają również wygodny system Meflecto w skroniach.

Specjalnie dla supermodelki Carol Alt, Persol stworzył okulary najwyższej elegancji i wdzięku. Podobnie jak Marcello Mastroianni, divas Ornella Muti i Carol Alt przyczynili się do rosnącej sławy Persola.

Licencja na styl i chłód – od Miami Vice po Jamesa Bonda

James Bond zawsze był gwarancją stylu i chłodu. W filmie Bond Kolejny dzień 2002 roku Pierce Brosnan nosi Persol przeznaczony do tego filmu. Inne okulary Persol można zobaczyć w 2006 r. W filmie Jamesa Bonda Casino Royale . Daniel Craig nosi Persol z zielonymi przyciemnionymi okularami. Został wyprodukowany w limitowanej edycji z logo 007. W filmie akcji Terminator 2od 1991 roku Arnold Schwarzenegger nosi oryginalne okulary przeciwsłoneczne Persol. Ale historia filmu Persola sięga jeszcze dalej: Innym znanym przewoźnikiem Persola jest Don Johnson w amerykańskim serialu telewizyjnym Miami Vice. W kultowej serii lat 80. nosi okulary przeciwsłoneczne Persol z szerokimi skroniami w kolorze białym i czarnym. To okulary przeciwsłoneczne Miami Vice. Filmografia Persol jest długa i rozwija się, ponieważ okulary przeciwsłoneczne i okulary marki są wciąż poszukiwane. Odkryj okulary przeciwsłoneczne Persol dla swojego osobistego stylu i zamów je tanio w sklepie internetowym Aurum-Optics.

Persol – niezwykle sportowe osobowości

Trudno uwierzyć, że okulary Persol były używane w latach 90. na wyprawach w Himalajach i na szerokościach syberyjskich w skrajnie niskich temperaturach. Ale dzięki wysokim wartościom UV chronisz oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym. Reinhold Messner również nosił okulary przeciwsłoneczne Persola podczas jego słynnych wejść i przyczynił się do przetestowania okularów i dalszego ich ulepszania. Kierowca wyścigowy Formuły 1 Jean Alesi nosił okulary przeciwsłoneczne Persol w późnych latach 90-tych, podobnie jak zawodnik narciarski Alberto Tomba.

Jak widać, soczewki Persol Polar i Photo-Polar zapewniają Twoim oczom doskonałą ochronę przed światłem UV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *