jak-czyscic-okulary

Jak właściwie czyścić okulary?

Regularne, dokładne i prawidłowe czyszczenie twoich okularów znacznie zwiększa ich trwałość. Przy pomocy ekspertów z Aurum-Optics dowiesz się jak prawidłowo czyścić okulary.

Zastanów się… Czy szybko wycierasz tłuste plamy na Twoich okularach swetrem lub bluzką? Możemy zapewnić Ci jedno – Twoje soczewki nie będą cieszyły się długim życiem. Niewłaściwe czyszczenie szkieł, np. tkaninami lub chusteczkami higienicznymi szybko prowadzi do mikroskopijnych zadrapań, które z czasem wpływają na widoczność. Jeśli będziesz prawidłowo czyścił swoje okulary, będziesz mógł z nich korzystać znacznie dłużej. Pokażemy Ci jak to zrobić!

Jak prawidłowo wyczyścić okulary

Czyszczenie wykonuj regularnie, najlepiej codziennie. Aby dokładnie wyczyścić okulary, wykonaj następujące czynności:

  • Najpierw okulary pod zimną wodą . Usuniesz w ten sposób grube cząstki brudu i pyłu. Ten krok jest ważny, aby nie później pocierać cząsteczek brudu szmatką do czyszczenia okularów i spowodować zarysowania. Szczególnie soczewki z tworzywa sztucznego są wrażliwe pod tym względem
  • Aby bezpiecznie usunąć plamy tłuszczu, ostrożnie potrzyj soczewki kilkoma kroplami płynu do mycia naczyń 
  • Następnie dokładnie spłucz wodą
  • Następnie osusz i poleruj plastikowe okulary ściereczką z mikrofibry – nigdy nie używaj chusteczek ani tkanin.

 

Zawsze noś przy sobie ściereczkę z mikrofibry. Możesz jej użyć do wyczyszczenia okularów kiedy będziesz poza domem. Nie zapomnij jej regularnie prać lub wymieniać, ponieważ z czasem zgromadzi się na niej kurz. Absolutnie nie zaleca się czyszczenia wilgotnymi ściereczkami, ponieważ ściereczki nasączone rozpuszczalnikiem nie tylko atakują powierzchnię powłoki, ale również wnikają w materiał i niszczą go od środka. Konsekwencją tego jest zdarcie powłok ochronnych, a nawet zarysowania soczewki.

 

Czyść okulary regularnie i tylko za pomocą odpowiednich ściereczek z mikrofibry lub odpowiednich sprayów do czyszczenia. Kiedy akurat ich nie nosisz przechowuj się w futerale – w ten sposób chronisz je przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *