darmowe-badanie-wzroku

Dni dobrego widzenia w Salonach Aurum-Optics

Na dzień 2 października przypada Światowy Dzień Wzroku. Z tej okazji we wszystkich Salonach Optycznych Aurum-Optics świętujemy i badamy wzrok zupełnie za darmo.

Wyniki badań GUS są niepokojące. Wynika z nich, że w Polsce żyje ponad 1 mln 800 tysięcy osób z dysfunkcją wzroku. Nie dlatego, że takie się urodziły, ale dlatego, że tracą lub już straciły wzrok z powodu rozwijających się chorób oczu. Przeciętny Polak w ogóle nie dba o wzrok. Kto chodzi na kontrolne wizyty do okulisty?

A przecież boimy się utraty wzroku, tylko nie rozumiemy, że swoim zachowaniem sami zwiększamy ryzyko choroby. Brak naszej czujności to oczywiście tylko jeden problem, do tego dochodzi organizacja opieki zdrowotnej, która skazuje pacjentów na długie czekanie na wizytę u specjalisty, diagnostykę oraz zabiegi.

Pomóc może świadomość, że o wzrok trzeba dbać. Przez całe życie. Chodzić na wizyty kontrolne do okulisty tak samo jak wykonujemy (lub powinniśmy wykonywać) badania krwi czy moczu.

Istnieje wiele schorzeń różnych struktur oka. I nie chodzi tu o wady wzroku oraz ich korekcję przez dobranie odpowiednich okularów (co też jest ważne), ale o schorzenia siatkówki oka, nerwu wzrokowego czy rogówki. Postrzeganie barw, akomodacja, konwergencja, stereopsja, ostrość.. Czy znasz te pojęcia?

Uwaga! Podczas Dni Dobrego Widzenia w Salonach Aurum-Optics zbadasz swój wzrok całkiem za darmo.

 

Szybkie badanie wzroku

astygmatyzm-co-to-jest

  1. Przyjrzyj się osobno każdemu kółku w rzędzie i popatrz na linie. Ważne: najpierw sprawdź każde oko osobno, a następnie razem. Badanie możesz wykonać w okularach i bez.
  2. Czy widzisz wyraźnie czarne linie we wszystkich kółkach?

Analiza
Jeśli linie w jednym lub większej liczbie kierunków wydają się mniej
wyraźne, może to oznaczać zaburzenia budowy oka. W takim przypadku
należy zwrócić się o poradę do naszych specjalistów. Jeśli zauważysz
różnice w liniach również w okularach, należy sprawdzić czy zostały one
odpowiednio dobrane, ponieważ nieskorygowany astygmatyzm pogarsza
ostrość widzenia.

 

darmowe-badanie-wzroku-w-salonach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *