starowzrocznosc

Kiedy ręka już nie wystarcza… – Starczowzroczność

Gdy ręka już wystarcza….

Starczowzroczność – nazywana przez okulistów „prezbiopią” – sprawia, że ​​czytanie bez okularów jest trudne, a później prawie niemożliwe. Życie niesie za sobą wiele niespodzianek. Jedną z największych może być fakt, że pomiędzy 40 a 50 rokiem życia nasze ciało zaczyna się starzeć i zmieniać.  jak ciało się starzeje i zmienia. Wykonywanie rzeczy, które były kiedyś oczywiste, nie jest już takie proste.

Starzenie się organizmu może wpływać na zdrowie, ruch i ogólnie na życie. Jednak zmiany te są szczególnie odczuwalne w Twoim wzroku.  Kiedyś czytanie bez okularów nie sprawiało Ci problemów. Teraz odsuwasz rękę coraz dalej od twarzy, a tekst nadal nie jest widoczny.

Najwyższy czas, abyś zareagował na te zmiany i dzięki odpowiedniej korekcji znów mógł cieszyć się życiem!

Uderza we wszystkich!

Na początku mamy złą wiadomość : starowzroczność, zwana przez fachowców prezbiopią, dotyka każdego. Ponieważ starzenie oczu się nie zatrzymuje, każdy w pewnym momencie musi podjąć decyzję o korekcie wzroku.

starowzrocznosc

Soczewki progresywne są najlepszym rozwiązaniem na starowzroczność

Najlepszym wyborem do korekcji starowzroczności są szkła progresywne. Poprawiają nie tylko widzenie z bliska, ale również z daleka i obszarów pośrednich. Okulary nie muszą być wciąż zmieniane i są najwygodniejszą metodą korekcji prezbiopii.

Okulary progresywne są szczególnie dobre podczas pracy przy komputerze lub podczas jazdy samochodem. Podczas pracy przy komputerze widzisz wyraźnie nie tylko ekran, ale również klawiaturę, biurko i wszystkich klientów lub współpracowników. Wszystko to dzięki soczewce progresywnej, która łączy płynnie wiele różnych obszarów widzenia.

To samo dotyczy prowadzenia samochodu. Tutaj także musisz widzieć idealnie nie tylko drogę, ale także deskę prędkościomierz czy kontrolki na desce rozdzielczej. Przy okularach progresywnych widzisz wszystko wyraźnie.

Przy okazji: Nadal nie jesteś pewien, czy powinieneś kupić sobie pierwsze okulary progresywne? Zapraszamy do salonów Aurum-Optics na wstępną ocenę ostrości wzroku, badanie stereoskopowe, konwergencji i akomodacji. Przyjmujemy także  zapisy na badanie wzroku przeprowadzane za pomocą Easyscan –  jest to skaner obrazu siatkówki klasy medycznej. Badanie pozwala na wykrycie nieprawidłowości w górnych warstwach siatkówki, oraz rozpoznanie problemów w nabłonku barwnikowym, naczyniówce i twardówce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *