wizyta-w-salonie-optycznym

Zakup okularów – online czy w sklepie stacjonarnym?

Pogorszył Ci się wzrok i będziesz wybierać swoje pierwsze w życiu okulary? Nie jesteś zadowolony z obecnych okularów i szukasz nowego modelu? W tym artykule dowiesz się na co zwrócić uwagę i gdzie szukać fachowej pomocy.

„Kupić okulary u optyka czy w sklepie internetowym ?” – Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zanim kupi okulary. Od 2014 sprzedaż okularów przez internet wyraźnie rośnie. Mimo, że liczba zakupionych przez internet jest zdumiewająca, także stacjonarne salony optyczne są bezpieczne. Nic dziwnego, ponieważ nic nie jest w stanie zastąpić profesjonalnych stylistów okularowych oraz profesjonalnego badania wzroku.

Optyk: kupujesz okulary z fachową poradą

Zaletą specjalistycznego salonu optycznego jest oczywiście profesjonalna opieka. Zwłaszcza jeśli kupisz pierwszą parę okularów i nie masz pewności czy będą do Ciebie pasować, odpowiedni personel jest bardzo pomocny w wyborze. Wyszkoleni specjaliści indywidualnie dopasują okulary do Twojej twarzy, stylu i osobowości. Optyk zmierzy również odległość między źrenicami.

Ta dokładność jest szczególnie potrzebna do produkcji specjalistycznych okularów, takich jak okulary progresywne. W tym celu należy dokładnie określić nie tylko różne grubości szkła, ale również indywidualny obszar widzenia. Pamiętaj, że źle dobrane okulary mogą powodować bóle i zawroty głowy oraz zmęczenie. Oczywiście, każde nowe okulary mogą wywołać dyskomfort związany z aklimatyzacją. Jeśli objawy nie znikną po kilku tygodniach, powinieneś skontaktować się ze swoim optykiem w celu sprawdzenia okularów.

salon-optyczny-aurum-optics

Sklep internetowy: szybki i tani

Zakup okularów w sklepie internetowym odbywa się stosunkowo szybko. Jednak bardzo ważne jest, abyś już znał dokładne wartości ze swojej recepty.

Po wybraniu okularów w wybranym sklepie internetowym, następnym krokiem jest wybranie szkieł. Tutaj możesz wybierać między tanimi, czasami nawet wliczonymi w cenę okularów standardowymi szkłami, wykończeniami z dodatkami takimi jak powłoka antyrefleksyjna lub specjalnymi powłokami. Tutaj zmienia się cena. Tanie soczewki okularowe są stosunkowo grube. Jeśli masz większą wadę wzroku, może to wyglądać nieatrakcyjnie. Jeśli potrzebujesz cieńszych szkieł lub chcesz zmniejszyć ciężar na nosie, szkła stają się droższe. Wybrałeś już szkła do Twoich okularów. Wpisujesz swoje wartości na stronie i po kilku dniach otrzymujesz nowe okulary kurierem. Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, większość optyków oferuje darmowy zwrot ceny zakupu.

Coraz więcej sklepów internetowych ma usługę ” domowej przymierzalni” Wygląda to w ten sposób , że kupujesz kilka par okularów które Ci się podobają i przymierzasz je w domowym zaciszu. Modele, które Ci się nie spodobały odsyłasz bez kosztów do sklepu.

Podsumowanie

Optyk stacjonarny

+ profesjonalne doradztwo

+ pełne badanie wzroku

– mniejsza oferta niż w sklepie internetowym

Sklep internetowy

+ darmowa dostawa do domu i dużo promocyjnych ofert

+ ” domowa przymierzalnia ” i sprawdzenie okularów w domu

+ większe możliwości dla osób z mniejszych miejscowości

– brak możliwości dokładnego zbadania wzroku

– brak konsultacji profesjonalnego stylisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *