Soczewki dla kierowców

Soczewki stworzone z myślą o kierowcach

 

 

Jazda samochodem wymaga precyzyjnego widzenia oraz częstego przenoszenia wzroku na drogę, lusterka, deskę rozdzielczą czy nawigację.

Kierowanie w niesprzyjających warunkach, np. po zmroku lub w deszczu, jest trudnym wyzwaniem dla oczu narażonych na niebezpieczne i niekomfortowe olśnienia. Około 65 % kierowców odczuwa stres prowadząc auto po zmierzchu.

Specjalnie dla nich powstały soczewki SEIKO DRIVE oraz HOYA ENROUT.

SEIKO DRIVE

Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz soczewek jednoogniskowych, czy progresywnych: dzięki SEIKO DRIVE otrzymujesz produkt, który idealnie pasuje do Twoich potrzeb jako kierowca.

SEIKO DRIVE do soczewek jednoogniskowych wyświetla dalszą odległość z dodatkową wyrazistością i eliminuje zniekształcenia wokół krawędzi.

SEIKO DRIVE X dla soczewek progresywnych dodatkowo optymalizuje pośrednie pole widzenia, które jest potrzebne do uzyskania wyraźnego widoku tarcz w kabinie kierowcy.

SOCZEWKI DLA KIEROWCÓW SEIKO DRIVE SĄ WYPOSAŻONE W POWŁOKĘ RCC (ROADCLEARCOAT)

RCC (ROADCLEARCOAT)

Postęp techniczny oznacza nowe wyzwania dla naszych oczu: Lepsza widoczność nowoczesnych reflektorów ksenonowych i LED zapewnia zwiększoną gęstość światła i luminancję. Dla wielu osób te reflektory są więc jaśniejsze i bardziej oślepiające.

SEIKO RCC jest odpowiedzią na ten problem: znacznie zmniejszyła irytujące odblaski i odbicia od nadjeżdżających pojazdów, mokrych nawierzchni i innych źródeł. Dzięki temu otrzymujemy wyraźnie widzenie i możliwość dotarcia do celu tak bezpiecznie i zrelaksowany, jak to możliwe.

 

Hoya EnRoute

Soczewki EnRoute są dostępne zarówno w konstrukcji jednoogniskowej jak i progresywnej (w dwóch wersjach: standardowej oraz EnRoute Pro). Zapewniają wyraźne, komfortowe widzenie na dalsze odległości, deskę rozdzielczą, a także w lusterkach.

Do produkcji soczewek progresywnych EnRoute zostały wykorzystane najbardziej zaawansowane technologie firmy Hoya: Zintegrowana Obustronna Konstrukcja Progresywna (Integrated Double Surface Design) zapewnia szersze pola widzenia i możliwie szybkie przenoszenie wzroku na różne odległości, a kontrola Stabilności Obrazu (Balanced View Control) gwarantuje doskonałą percepcję obrazu w dynamicznie zmieniających się warunkach, podczas jazdy samochodem.

Dla zawodowych kierowców, firma Hoya opracowała soczewki EnRoute Pro, które oprócz wszystkich zalet soczewek EnRoute, posiadają dodatkowo: filtr podwyższający kontrast widzenia, zapewniający lepsze postrzeganie kolorów i jeszcze większe ograniczenie efektu oślepienia oraz indywidualną konstrukcję, uwzględniającą zarówno uwarunkowania wzrokowe użytkownika jak i odległość do deski rozdzielczej, co umożliwia przyjęcie naturalnej i swobodnej pozycji podczas prowadzenia samochodu.

 

KORZYŚCI

  • znaczne ograniczenie efektu oślepienia przez światła samochodów
  • poprawę kontrastu i jakości widzenia przy słabym oświetleniu, we mgle i w deszczu
  • wyraźne i komfortowe widzenie na dalsze odległości, deskę rozdzielczą, a także w lusterkach
  • szybkie i płynne przenoszenie wzroku na różne odległości (w wersji progresywnej)
  • komfort prowadzenia samochodu takżę przez zawodowych kierowców (EnRoute Pro)

 

Soczewki progresywne EnRout

KONSTRUKCJA SOCZEWEK ENROUTE

Filtr podwyższający kontrast, zapewniający lepsze postrzeganie kolorów i jeszcze większe ograniczenie efektu oślepienia

Indywidualna konstrukcja, uwzględniająca zarówno uwarunkowania wzrokowe użytkownika jak i odległość do deski rozdzielczej, co umożliwia przyjęcie naturalnej i swobodnej pozycji podczas prowadzenia samochodu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *