Makijaż dla osób noszących okulary

Makijaż dla osób noszących okulary może być nie lada wyzwaniem. Ponieważ nie tylko same okulary, ale także krótkowzroczność lub dalekowzroczność znacząco wpływają na wygląd lub wielkość oczu, a tym samym na sposób ich wykonania Oto 6 najlepszych porad dotyczących makijażu dla osób noszących okulary.

1.Złota zasada = podkreślone brwi

To brwi odpowiadają za mimikę i są widoczne ponad oprawkami. Aby nadać im odpowiedni kształt i kolor warto odwiedzić kosmetyczkę. Brwi powinny być wyregulowane, bez żadnych braków. Zbyt cienkie i jasne zginą pod oprawkami i będą wydawać się cieńsze niż w rzeczywistości. Musisz pamiętać, że nic tak nie podkreśla spojrzenia, jak zdrowe, zadbane brwi i rzęsy.

2. Jaki kolor?

Jeśli jesteś krótkowzroczny, a chcesz podkreślić kontur oka, nie wybieraj cieni w kolorze okularów. Skup się na powiększeniu oka. Pastelowe, połyskujące kolory wizualnie otwierają oko. Aby to zrobić, nałóż cień do powiek pod najwyższy punkt brwi oraz wewnętrznym kąciku oka. Jeśli nosisz czarne okulary możesz pozwolić sobie na szczyptę ekstrawagancji – wybierz wyróżniający się kolor cieni – np. opalizującą jasną zieleń.

W przypadku dalekowzroczności soczewki okularowe optycznie powiększają oko. Makijaż jest wtedy bardziej widoczny. Perfekcyjnie narysowana kreska i ciemny cień do powiek – w przeciwieństwie do krótkowzroczności – w załamaniu powieki zapewnia olśniewający efekt.

3. Co z eyelinerem?

Aby nadać oku kontur – użyj eyeliner.  Na górną powiekę możesz wybrać ciemne kolory, ale na dolnej postaw na jasne, pudrowe barwy.

 

4. Gra cieni

Grube oprawki okularów są mocno widoczne na twarzy i rzucają na nią cień. Dlatego nie należy stosować ciemnych kolorów. Co wybrać? Postaw na opalizujące barwy i jasne odcienie. Pamiętaj, że okulary „plusowe” optycznie powiększają oczy, a minusowe zmniejszają. Zatem – okulary plusowe sprawiają, że wszystkie niedociągnięcia w makijażu są bardziej zauważalne. W okularach plusowych bardziej widoczne będą zmarszczki i cienie pod oczami.

5. Magiczne rzęsy

Dzięki idealnej oprawie rzęs oczy wyglądają na większe. Wybierz zalotkę! Zabieg ten, nie tylko zapewni piękny wygląd, ale uchroni także okulary przez wszelkimi zabrudzeniami. Zawsze wybieraj kosmetyki, które się nie obsypują, np. użyj wodoodpornego tuszu. Dzięki temu łatwiej utrzymasz swoje okulary w czystości. Możesz zdecydować się na sztuczne rzęsy , ale pamiętaj – sztuczne rzęsy mogą być przyczyną rzadszego mrugania, a w konsekwencji zespołu suchego oka. Stale obciążenie powieki może osłabić mięśnie powieki i w późniejszym wieku doprowadzić do zmniejszenia szpary powiekowej. Wszystkie zabiegi muszą być wykonywane w sterylnych warunkach, aby uniknąć infekcji i zakażeń, np. nurzeńcem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *