jak-dbac-o-okulary

Jak dbać o okulary?

Dużo czasu poświęcasz na znalezienie odpowiedniej pary okularów . Szukasz odpowiedniego kształtu ramki, wzoru lub koloru, który doskonale Cię wyraża. Cierpliwie czekasz na założenie soczewek i na informujące, że twoje nowe okulary są gotowe do odbioru.Czy nie chcesz zrobić wszystkiego, aby te okulary były jak najdłużej?

Wskazówki, jak konserwować okulary

Oto kilka świetnych wskazówek, jak dbać o okulary, które pomogą im przetrwać:

Wypłukać

Zawsze płucz okulary wodą, zanim je wyczyścisz. Nawet małe cząstki kurzu lub brudu mogą osiadać na twoim szkle, a jeśli wetrzesz je na sucho, mogą zachować się jak  materiał ścierny.

    

Rozpylaj ostrożnie

Jeśli zamierzasz używać chemikaliów, użyj sprayów lub środków czyszczących specjalnie przeznaczonych do czyszczenia szkieł korekcyjnych. Nigdy nie używaj domowych środków czyszczących, ponieważ te chemikalia zawierają amoniak, który faktycznie oderwie każdą powłokę znajdującą się na soczewce.

Suche powietrze

Jeśli możesz, pozwól swoim okularom wyschnąć . To kolejny świetny sposób, aby uniemożliwić dostanie się jakichkolwiek mikrocząsteczek materiałów do powierzchnię okularów. Jeśli nie możesz ustawić ich do wyschnięcia na powietrzu, wytrzyj je miękką, czystą ściereczką.

Użyj właściwego materiału

NIGDY nie używaj papierowych ręczników, chusteczek ani serwetek do suszenia soczewek . Wszystkie te materiały, niezależnie od tego, jak miękkie są na skórze, mają teksturowaną powierzchnię i mogą łatwo porysować soczewki.

Ponadto powstrzymaj się od używania swojej koszuli. Jeśli odzież nie jest w 100% z bawełny, włókna w tkaninie z czasem porysują soczewki okularów. Ubrania mogą również zawierać kurz, co oznacza, że ​​pozostałości zostają przeniesione na twoje soczewki.

Przechowuj prawidłowo

Przechowuj okulary, gdy ich nie nosisz . To nie tylko świetny sposób na utrzymanie czystości od kurzu i brudu na okularach, ale również chroni przed zarysowaniem, zgięciem lub złamaniem.

 etui-ray-ban etui-armani etu-prada

Mycie okularów przynajmniej raz dziennie pozwoli utrzymać soczewki w optymalnym stanie. Oczyszczasz swoje okulary, tym mniej twoje oczy muszą się przecedzić, aby przejrzeć plamy, brud i kurz. 

Myj często

Postępuj zgodnie z tymi wspaniałymi wskazówkami i jesteśmy pewni, że nigdy nie będziesz chciał opuścić swoich super czystych specyfikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *