DZIENNIK STYLU AURUM OPTICS: Pomarańcze i brązy uchodzą za kolory jesieni, ale czy są one dla każdego? 

Jesień obfituje w przeróżne kolory ziemi, odcienie czerwieni (od makowej czerwieni po rudy, ceglany i pomarańcz), zgaszone zielenie, brązy, fiolety i ciepłe beże.  Ale stereotypowo za kolory jesieni uchodzi kolor pomarańczowy i brązowy.

 

POMARAŃCZ

Pomarańczowy to kolor ekstrawagancji, radości, optymizmu, kreatywności, ciepła i energii. Jak wiemy powstał w wyniku połączenia dwóch barw czerwieni i żółci,  dlatego jego znaczenie wynika w dużej mierze z mieszania się znaczeń kolorów składowych. Pomarańczowy jest połączeniem wyzywającej i żywej czerwieni, z lekkim i optymistycznym żółtym. Dzięki temu otrzymujemy kolor, który kojarzy się nam pozytywnie, jest pełen energii, ale z drugiej strony nie przytłacza, bo nie oddziałuje tak silnie, jak czerwony.

 

Intensywny pomarańcz choć dodaje energii, to nie wszystkim pasuje. Kolor ten doskonale podkreśli jesienną urodę. Doskonale w nim prezentują się osoby o ciepłej tonacji włosów od przeróżnych odcieni rudości przez ciepłe brązy i ciemne blondy z miedzianymi refleksami. Pamarańcz świetnie gra z naturalna opalenizną, oliwkową karnacją i ciemnymi włosami. Dobrze wyglądają w nim zarówno osoby o niebieskich,  zielonych, jak i piwnych oczach. Koloru tego powinny natomiast unikać blondynki, a szczególnie panie, o jasnej wręcz porcelanowej cerze i błękitnych oczach. Pomarańcz w tym przypadku nie doda energii, a wręcz przeciwnie sprawi, że będziemy wyglądać blado i przezroczysto. Ciemne szatynki o porcelanowej cerze czy kości słoniowej z umiarem mogą sobie pozwolić na pomarańczowy kolor. Choć to nie jest kolor, który najlepiej podkreśli ich urodę.

PERSOL® PO 3174V 1081 51

PRADA EYEWEAR PR 12TV VAN1O1 53

RAY-BAN® AVIATOR RB 3025 002/4W 58

 

 

 

BRĄZ

Brąz to kolor który uspokaja i dodaje powagi. Jest kolorem ziemi i natury. Brązowy składa się z czerwieni, żółci oraz odrobiny czerni. Dlatego tak jak czerń ma w sobie wiele powagi, jest jednak cieplejszy. 

Bardzo ciemne brązy wpadające w czerń polecane dla kobiet o śnieżnobiałej urodzie, idealnej cerze i ciemnych oczach. Pamiętaj jednak, że gdy masz cerę jasną i walczysz z niedoskonałościami skóry, przy tym kolorze zostaną one wyolbrzymione. 

Opalizujące brązy czyli niejednolite kolory brązu, opalizujący na różne odcienie brązu, czerwieni, rudości oraz inne ogniste refleksy czyli różnorodne szylkrety to rozwiązanie niemal idealne dla każdego tak samo jak jasne miodowe brązy, kolor cynamonowy, karmelowy, bursztynowy czy miedziany.

RAY-BAN® RX 7140 5687 51

VERSAVCE VE 4348 517713 57

DOLCE & GABBANA DG 3258 502 54

 


Autor: Karolina Sandomierska

Stylistka Aurum Optics

link:https://aurum-optics.pl/stylistka

ig: https://www.instagram.com/stylistka_karolina/

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *