meskie-okulary-ray-ban

Okulary przeciwsłoneczne męskie: ” IKONY”

IKONY

Okularowe trendy pojawiają się i znikają. Wciąż produkowane są produkowane nowe kształty okularów przeciwsłonecznych. Są jednak modele nieprzemijające, zawsze modne

Lenonki XXI WIEKU

Okulary, które stały się znakiem rozpoznawczym Johna Lennona, powracają w wielu niezwykłych wersjach! Lenonki, bo o nich jest mowa, znajdziemy już praktycznie w każdej kolekcji marek Luxottica. Wcześniej podobny model okularów pojawił się w Anglii około 1880r. i do wybuchy I wojny światowej cieszył się dużą popularnością. W latach powojennych wypromował je legendarny członek the Beatles – John Lennon, potem kojarzono je głównie z subkultura hipisów. W 2017 roku powraca jako nowa ikona współczesnej mody i najsilniejszy trend tego sezonu!

AVIATOR NIE TYLKO DLA WOJSKA

Zaprojektowany w 1937 roku model Aviator Classic Ray-Ban, początkowo przeznaczony dla amerykańskich lotników, jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych modeli okularów na świecie. Model Aviator Classic ma ponadczasowy design, który łączy legendarny styl pilotek z wyjątkową jakością, technologią i wygodą. Klasyczna, złota oprawka i wielokolorowe soczewki, przez które możesz patrzeć na świat np. mineralne brązowe, mineralne zielone, G-15 z filtrem polaryzacyjnym i inne, które zapewniają optymalną jasność widzenia i 100% ochronę UV.

okulary-męskie-ray-ban-aviator

PERSOL 714

Światowa kariera tego modelu rozpoczęła się w roku 1968. Znany już wówczas amerykański aktor Steve McQueen pojawił się w tych okularach w filmie “Sprawa Thomasa Crowna” (org. “The Thomas Crown Affair”). Na przełomie lat 60 i 70 Steve McQueen zyskał status gwiazdy filmowej, a jego ulubione okulary, które chętnie nosił także na co dzień stały się przedmiotem pożądania wśród mężczyzn na całym świecie. Wielu uważa, że kultowość marki Persol zbudował właśnie McQueen. Dzisiaj i on i marka Persol uznawane są za ikony mody męskiej. Egzemplarz Persol 714, który Steve McQueen nosił we wspomnianym filmie zostały sprzedane na aukcji w roku 2006 za 70 tys. dolarów.

persol-0714

HOLBROOK OAKLEY

Gwiazda światowego snowboardu Shaun White oraz jego występujący w roli dyrektora kreatywnego brat Jesse podjęli bliską współpracę z firmą Oakley, uczestnicząc w procesie tworzenia okularów Holbrook. Razem zdecydowali się zaczerpnąć inspiracje z klasyki, charakteryzującej np. oryginalne okulary Oakley FROGSKINS®, by następnie wyodrębnić swą własną wizję amerykańskiego stylu. Holbrook to klasyka ponadczasowa, kojarząca się z ekranowymi bohaterami lat 40, 50 i 60, ikonami, które inspirowały młodzież swą indywidualnością i niezależnością. Kto miał szansę stać się legendą? Zarówno samotnik jak i lider, każdy kto trzymał się własnych zasad, bronił określonych racji i w razie potrzeby potrafił działać. I trudno mówić tu o twardzielach, bo ideał macho był dla tych ludzi niczym. Jedno jest pewne: w tym świecie wszystko było w 100% prawdziwe, począwszy od wzbijającego się kurzu, po wzrok bohatera mówiący, że nic nie jest w stanie go powstrzymać.

Nazwa „HOLBROOK” również została zainspirowana podobną historią. HOLBROOK to małe miasteczko położone w Arizonie przy słynnej Route 66, na pograniczu malowniczej pustyni i nieprzyjaznych lasów. To klasyczne miejsce akcji westernów, uosabiające ducha poszukiwaczy i odkrywców przemierzających autostradę 66 w latach 50 i 60.

 

oakley-holbrook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *