JEDZIEMY W GÓRY! KUP OKULARY IDEALNE NA GÓRSKIE WARUNKI

Wyjazd w góry jest ciekawym pomysłem na spędzenie niezapomnianych ferii, pełnych przygód oraz aktywnego wypoczynku. Jak przygotować się do takiej podróży? Jakie okulary sprawdzą się idealnie na górskie warunki. Oto nasze porady:

1. Wybierz okulary z filtrem UV

Każda aktywność na świeżym powietrzu może narazić na promieniowanie UV i dyskomfort związany ze zmrużeniem oka oraz przemęczeniem wzroku. Nawet w pochmurny dzień promieniowanie UV przenikają przez chmury. Soczewki z filtrem zapewniają komfort, dobrą ochronę, jednocześnie umożliwiając normalne funkcjonowanie oka.

Ochrona przed promieniowaniem UV nie ma nic wspólnego z kolorem soczewki. Wszystkie okulary przeciwsłoneczne w naszym sklepie będą blokować 100% promieniowania UV-A i UV-B .

Na wyjazd w góry polecamy trzecią kategorię przyciemnienia soczewek, jest ona najbardziej komfortowa przy codziennym użytkowaniu ze względu na optymalną ochronę oczu przed nasłonecznieniem.

RAY-BAN® JUSTIN RB 4165 62255OAKLEY HOLBROOK OO 9102 910226

Ciekawy rozwiązaniem są soczewki z technologią PRIZM

Prizm™ to rewolucyjna technologia soczewek Oakley, która poprawia widzenie w specyficznym sytuacjach sportowych i nie tylko. Technologia ta podkreśla kolory wtedy, kiedy oko najbardziej zwraca uwagę na detale. Prizm™ zwiększa wygodę i bezpieczeństwo bez kompromisów. Soczewki wykonane w tej technologii wyostrzają obraz i czynią go bardziej przejrzystym. Umożliwiają także lepsze widzenie obiektów w ruchu. Oakley wyposażył w tą technologię soczewki w różnych kolorach. Występują w kilku kolekcjach i wybranych modelach.

 

oakley prism

2. Dopasowanie okularów oraz wielkość tarczy

Upewnij się że okulary są dopasowane do kształtu twojej twarzy. Soczewki okularów przeciwsłonecznych powinny całkowicie zakrywać oczy, tak by światło słoneczne nie przedostawało się do oka przez zbyt małe tarcze okularowe. Ponadto większe okulary będą chroniły nas przed wiatrem, śniegiem i niepogoda. Duże szkłą zapewnią rownież większe pole widzenia.

okulary prada

okulary versace

3. Okulary z polaryzacją w góry?

Radzimy nie wybierać okularów w polaryzacją , gdyż polaryzacja niweluje odblaski od powierzchni płaskich, co za tym idzie możemy nie dostrzec oblodzeń.

 

rayban blaze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *